روانشناسی ثروت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شما ثروتمند هستید

اولین هدف من از نگارش و جمع آوری کتاب روانشناسی ثروت این بود که به شما نشان بدهم که ثروتمندتر از آنی هستید که تا بحال فکرش را می کردید.
تعجب کردید؟! حق دارید، من می خواهم به شما نشان بدهم تا به حال بی توجه از کنار چه گنج هایی گذشتید و بعد با هم این گنج ها را استخراج کنیم و با مقیاس پول با هم بشماریم.
فکر می کنید در چه زمینه هایی در زندگیتان ثروتمندید؟ با جواب دادن به تمرین زیر به نتیجه می رسید که تاکنون در چه زمینه هایی ثروتمند هستید و در چه زمینه هایی اکنون ثروتمند نیستید.
اول فرض کنید به طرز شگفت انگیزی پول زیادی بدست آوردید، حالا به دقت به سوالات زیر جواب بدهید:

آیا پس از ثروتمند شدن:

1- دوستان تان را تغییر می دهید؟
2- شغل تان را تغییر می دهید؟
3- اتومبیل تان را عوض می کنید؟
4- آیا غذای دیگری را در رستوران می خورید؟
5- لباس های دیگری می خرید؟
6- با شخص دیگری ازدواج می کنید؟
7- آیا به چیز دیگری می خندید؟
8- عاشق شخص دیگری می شوید؟

باید به شما تبریک بگویم، شما در بخش هایی که پاسخ منفی دادید ثروتمندید و به هر بخشی که جواب مثبت دادید بخشی است که در آن می توانید ثروتمندتر شوید.
آیا دلتان می خواهد دلیل این که در برخی از بخش های زندگی تان ثروتمند نیستید را بدانید؟ در بخش هایی که اکنون ثروتمند نیستید تقصیری متوجه شما نیست، تقصیر پدر و مادر و یا جامعه شما هم نیست بلکه دلیل آن این است که ذهن شما برای ثروتمند شدن به خوبی برنامه ریزی نشده است.

چگونه در ایران ثروتمند شویم؟

تعریف ما از انسان موفق ممکن است متعدد باشد، ولی در این کتاب انسان موفق کسی است که می خواهد به فردی ثروتمند تبدیل شود و قصد دارد اصول آن و راه درست رسیدن به مقصد را بیاموزد. مهم تر این که می خواهد بداند چگونه در ایران، به این مهم دست یابد.
در گذشته بارها با خود فکر می کردم آیا ثروتمند بودن ذاتی است یا اکتسابی. دقیق تر بگویم: آیا انسان ثروتمند زاده می شود؟ یا در این زمینه هنر و مهارتی هست که می توان آن را آموخت و آموزش داد؟
ثروتمندان ساخته می شوند و ثروتمند بودن هنری است که می توان آموخت؛ ولی کمتر ثروتمندی، شاید به علت مشغولیت زیاد، زحمت آموزش و مدون کردن این اصول را به خود داده است.
یک تحقیق در آمریکا نشان داد که دیدگاه ثروتمندان در مورد ثروت شبیه یکدیگر است و دیدگاه فقرا نیز به هم شبیه است. تفاوت نوع زندگی ثروتمندان با فقرا هم دقیقا به دلیل دیدگاهشان در مورد مال و ثروت است.
اگر شخصی بتواند از دیدگاه ثروتمندان الگو برداری کند می تواند ثروتمند شود. ثروتمندان متفاوت از فقرا و حتی طبقه متوسط فکر می کنند.
اگر می خواهید در زندگی یک پله بالاتر بروید باید اراده و راه ترک افکار قبلی خود را پیدا کنید.
هر تصویری که از ثروت داشته باشید، چه ماشین های گرانقیمت، ویلاهای شیک در سواحل اسپانیا، بورلی هیلز، دوبی، مالزی و ترکیه، پنت هاوس نیاوران و زعفرانیه، مالکیت واحدهای تجاری و اداری در بهترین پاساژهای تهران و دبی، سفرهای رویایی به آمریکا و اروپا و خاور دور، فعالیت های خیریه برای نیازمندان و کودکان و هر چیز دیگری که در ذهن دارید، در نهایت شما را به یک نقطه می رساند! از کجا پول کافی برای همه اینها داشته باشم؟!
نمی خواهم فعلا در مورد شخصیت آدم پول ساز صحبتی داشته باشیم! فعلا کافیست در مورد یک قانون مهم و ساده صحبت بکنیم! قانونی که مطمئنا هر ثروتمندی که ببینید و بشناسید از رعایت همین قانون کلید ثروت اندوزی را زده است. این قانون ساده ربطی به شانس، اراده، ارث و میراث، خانواده با نفوذ، دوستان قدرتمند و پارتی و بازی و هیچ چیز دیگری که خارج از اراده و تقدیر شما به نظر برسد ندارد. این قانون ساده کاملا تحت کنترل شما اتفاق می افتد. کافیست شروع کنید و آنرا بکار ببندید!

خواندن 2483346 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: شادكامی و موفقيت »